Nenápadný přízrak rakoviny prsu: Když jej rozpoznáte, můžete si zachránit život

Nenápadný přízrak rakoviny prsu: Když jej rozpoznáte, můžete si zachránit život Zdroj: Shutterstock.com

Rakovina prsu - po rakovině děložního čípku nejčastější onemocnění žen. Podle mnohých odborníků vás tělo však může zavčas informovat, že s ním není něco v pořádku. Tato informace, kterou tělo vysílá, vám může včasným zásahem a léčbou zachránit život.

Detekovat rakovinu prsu lze velmi brzy. Když jednoho dne přišla k Lise Royle její kamarádka z Manchesteru a řekla jí, že má rakovinu prsu, Lisa nemohla uvěřit, zvlášť když jí začala popisovat příznaky nemoci.

Našla si prý pod prsy podivuhodnou prohlubeň. Nevěnovala tomu velkou pozornost, protože si myslela, že to má nejspíš od podprsenky. Ovšem časem se to stávalo bolestivé a nehojilo se to, vypadalo to jako odřenina. Navštívila tedy raději lékaře a ten jí sdělil, že má rakovinu prsu. Lisa nevěřícně na svou kamarádku koukala a řekla jí, aby s ní šla do koupelny. Tam Lisa ukázala své přítelkyni to, co ji vyděsilo. Měla totiž zrovna takovou prohlubeň. Okamžitě jela k lékaři a ten její obavu potvrdil.

Zdroj: Shutterstock.com Den před svou operací lékaři navrhli Lyse, zda by nechtěla svůj příběh zveřejnit a tím zachránit i jiné ženy. Bez otálení souhlasila, i když se velmi styděla ukázat své ňadro. Přesto dovolila své fotografie sdílet na sociálních sítích. Jak sama v příspěvku uvedla: “Našla jsem jen malý důlek, malý příznak, který bych snadno přehlédla. Nebýt kamarádky, dnes jsem tu už nemusela být. Prosím, starejte se o své zdraví a prohlédněte si svá prsa. Může vám to zachránit život. Ani tu nejmenší změnu nepodceňujte.“

Lysa je dnes již po operaci a za to, že přišla včas a tím si zachránila život, může poděkovat své kamarádce.

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2019 19:42 Nahlásit obsah