Krásné bílé zuby bez drahých bělících přípravků: Známe levnější a účinnější řešení

Krásné bílé zuby bez drahých bělících přípravků: Známe levnější a účinnější řešení Zdroj: Shutterstock.com

Všichni toužíme po krásném úsměvu a zářivě bílých zubech. Můžeme si koupit drahé bělící přípravky, které ovšem většinou nesplní naše očekávání. Proto pro vás máme jednoduché a mnohem levnější metody, jak dosáhnout kýžených výsledků!

Vyberte si z těchto pěti vyzkoušených a osvědčených způsobů, jak z vašich zubů odstranit nevzhledné tmavé skvrny.

Jedlá soda a sůl

Tato metoda je nejjednodušší, a přesto velmi účinná. V každé domácnosti najdeme jedlou sodu a kuchyňskou sůl. Soda, kterou běžně používáme třeba při pečení nebo odstranění vodního kamene z varné konvice, je výborný čistící prostředek s antibakteriální a bělící vlastností. Sůl zase pomáhá narušit odolné usazeniny na vašich zubech. Používá se ve většině drahých bělících přípravků.

Smíchejte jednu polévkovou lžíci sody se špetkou soli a naneste na kartáček místo zubní pasty. Takto si čistěte zuby jednou týdně. Je to velmi silná kombinace účinných látek a častější používání by vám mohlo zuby poškodit.

Pomerančová a citronová kůra

K tomuto způsobu bělení můžete použít kůru z citrusů jako je pomeranč nebo citron. Šťávy z kůry totiž pomáhají rozpouštět zubní kámen a také mají mírně bělící účinky.

Již zmíněnou kůrou, kterou bílou stranou přiložíte na zuby a budete s ní po dobu 2-3 minut potírat zuby, po pár dnech uvidíte viditelné změny. Pokud jste citliví na citrusy, můžete použít také jahody nebo rajčata. Sice také obsahují vitamín C, ale výsledek je mnohem slabší.

Zdroj: Shutterstock.com

Sezamová semínka

Možná vás to překvapí ale i sezamová semínka, která znáte hlavně jako přísadu do salátů a na pečivu, jsou velmi vhodná k péči o váš chrup. Používají se v mnoha profesionálních dentálních přípravcích. Působí totiž jako přirozené abrazivum, tedy prostředek pro obrušování zubního kamene.

Dejte si do úst plnou lžíci těchto semínek a důkladně žvýkejte, dokud nevytvoříte pastovitou hmotu. Tu nepolykejte ale následně naneste pomocí kartáčku na zuby a mírně čistěte. Tuto metodu můžete opakovat dvakrát týdně.

Kokosový olej

Stále více oblíbený je kokosový olej, a to hlavně jako potravinový doplněk. Jeho další předností a pro naše účely nepostradatelnou výhodou je schopnost odstranit skvrny, a zvláště pozitivní jsou jeho antibakteriální účinky. Díky jeho chuti můžete olej používat pravidelně, stejně jako zubní pastu nebo si jím proplachovat zuby po dobu asi 15 minut. 

Hřebíček

Hřebíček, koření, které používáme do perníčků, je jedním z nejúčinnějších způsobů vybělení vašich zubů. Tuto metodu používali už naši předkové, hlavně, když chtěli dosáhnout příjemné vůně svého dechu a také k potlačení bolesti zubů. Hřebíček je totiž silně antibakteriální a zabraňuje vznikání a šíření škodlivých mikrobů v ústech. Kromě toho, že mechanicky odstraní plak, také posiluje dásně.

Rozdrcený a smíchaný s kokosovým olejem jej můžete používat jako zubní pastu nebo žvýkat jako žvýkačku. Výrazně vám osvěží dech a vyčistí zuby.

Autor:
Publikováno: 18. 9. 2019 10:29 Nahlásit obsah