Vlastní rodiče týrali svou novorozenou holčičku. Čekal je však tvrdý trest

Vlastní rodiče týrali svou novorozenou holčičku. Čekal je však tvrdý trest Zdroj: Shutterstock.com

Tato hrůzná tragédie se stala u našich sousedů v Polsku. Otec svou novorozenou dceru škrtil, fyzicky týral a matka, která všemu přihlížela, nebyla o nic lepší. I ona sama se na týrání dítěte podílela.

Miminko se pro krkavčí rodiče stalo přítěží a oni mu to dávali tím nejhorším způsobem najevo. Místo lásky, něhy a pohlazení zažívalo peklo hned po narození. Když v listopadu loňského roku byla malá holčička přijata do nemocnice s těžkými zraněními, lékaři nemohli uvěřit tomu, jaká zvěrstva se na dítěti dopustili vlastní rodiče.

Zjistili, že nejméně čtyřikrát byla holčička fyzicky týraná, měla podlitiny na hlavičce, na krku a vlastně po celém tělíčku, a to v různém stádiu hojení. Bylo poznat, že ji několikrát škrtili, bili a také podle podlitin musela několikrát spadnout na podlahu. Prý neustále plakala a rodiče to nezvládali, nevěděli prý, jak ji utišit. Tím se snažili hájit. To vše sdělila státní zástupkyně Ewa Ambroziak, která oba rodiče obžalovala. 

Zdroj: Shutterstock.com Když lékaři holčičku přijímali, byl její zdravotní stav velmi kritický a sami nevěděli, zda vůbec přežije. Jen díky velkému úsilí, trpělivosti a lásky se miminko pomalu uzdravilo. Otec dítěte byl odsouzen jako hlavní viník na 25 let vězení a matka, která všemu přihlížela a nijak se nesnažila své dceři pomoct, také trestu neunikne. Hrozí ji vězení v rozmezí 3 až 15 let. 

Snad se holčička dostane do rodiny, která ji bude milovat, chránit a dá ji zapomenout na hrůzy, které by nemělo zažívat žádné dítě. 

Autor:
Publikováno: 26. 11. 2019 15:26 Nahlásit obsah