Svému nemocnému 8měsíčnímu synovi dala vodku. Ten kvůli jejímu chování zemřel

Svému nemocnému 8měsíčnímu synovi dala vodku. Ten kvůli jejímu chování zemřel Zdroj: life.shared.com

Nadezhda Yarych z města Shebekino ze západního Ruska je v současné době vyšetřována ze zanedbání péče o jejího teprve 8měsíčního syna. Ten na následky jejího chování 5. ledna tohoto roku bohužel zemřel.

Když chlapec onemocněl, vzala jej Nadezhda do nemocnice. Když jej lékaři vyšetřili, byla mu diagnostikována virová infekce. Ta dle slov lékaře bývá u dětí naprosto normální, avšak když rodiče péči o své nemocné dítě podcení, mohou být následky fatální. Lékaři matce proto doporučili, aby svého synka nechala v nemocnici pod dohledem, ta to však odmítla.

Dle svědků, kteří byli u všeho přítomni, měla údajně také Nadezhda po příchodu domů svému synovi podávat vodku, aby usnul. Nechtěla s ním být doma a utěšovat jej, proto chtěla, aby usnul, aby mohla odejít na párty. Jenže si neuvědomila, jaké potíže může svému synovi způsobit. Požití alkoholu může dětem způsobit potíže s dýcháním, nízkou hladinu cukru v krvi, zvracení, nízký krevní tlak, mdloby, nízkou srdeční frekvenci, zmatenost, záchvaty, kóma a bohužel i smrt. Tělo dítěte alkohol vstřebává mnohem rychleji než tělo dospělého člověka, to znamená, že i velmi malé množství alkoholu může u dítěte způsobit otravu.

Zdroj: life.shared.com Případ tohoto malého chlapečka je stále vyšetřován, ruská policie se k incidentu musí ještě ale vyjádřit. Ačkoliv pitva prokázala, že chlapec zemřel na následky virové infekce, matka může být shledána vinou za to, že odmítla hospitalizaci svého syna, a navíc mu podávala alkohol. Podle zahraničních deníků policie vyšetřuje i přítele Nadezhdy, který si měl být celé situace vědom, avšak nijak nezasáhl. V tuto chvíli však nebyl ještě nikdo zadržen, jak vše dopadne se teprve uvidí.

V Evropě či Americe by však tohle chování nezůstalo bez povšimnutí, pravděpodobně by byla matka odsouzena na doživotí, někde dokonce i k trestu smrti.

Autor:
Publikováno: 2. 10. 2019 12:58 Nahlásit obsah