Smrt dívky zavinil mladý řidič. Dopis, který dívka svírala v ruce, vás dojme k slzám

Smrt dívky zavinil mladý řidič. Dopis, který dívka svírala v ruce, vás dojme k slzám Zdroj: Shutterstock.com

Tohle by si měli přečíst především všichni mladí řidiči. Je to příběh mladé dívky, která zemřela při autonehodě. I když je to pravděpodobně fikce, může se stát snadno smutnou a tragickou pravdou.

Mladá dívka, která měla celý život před sebou, se vracela autem z večírku. Vždy byla velmi zodpovědná a na večírku nepila alkohol. Maminka jí auto půjčila za předpokladu, že nebude nic pít a ona slovo, které matce dala, dodržela. Uvědomovala si všechna rizika a cestou domů jela velmi opatrně. 

Netušila, že jiný mladý řidič, teprve 18letý chlapec, který sedl za volant posilněn alkoholem, ji nabourá a zaviní její předčasnou a úplně zbytečnou smrt. Už nikdy nepůjde s kamarádkami do kina, na rande se svým klukem, nikdy ji maminka a tatínek neuvidí ve svatebních šatech, nikdy nebude mít rodinu a děti. Její život vyhasl vinou alkoholu a nezodpovědnosti. 

„Maminko, jela jsem na ten večírek a ty jsi mi říkala, abych nepila alkohol, když jedu autem a já tě poslechla. Celý večer jsem pila jenom kolu. Vím, že máš pravdu a chceš mě chránit. Večírek končí a já jedu už za tebou domů.Řídím opatrně a dodržuji všechna pravidla. Jedu po hlavní silnici, ale najednou do mého auta narazilo jiné, které přijíždělo z vedlejší silnice. Řidič si mě vůbec nevšiml. 

Ležím celá od krve na chodníku, je mi zima a slyším, jak policista říká svému kolegovi, že kluk, který do mě vrazil a zavinil nehodu má teprve 18 let a je úplně namol. Maminko, všude je spousta krve, mojí krve. Pokouším se nekřičet, neplakat. Záchranáři si mezi sebou říkají, že mi asi už nemůžou nijak pomoct. Maminko, já jsem opravdu nic nepila, i když mi alkohol nabízeli. Věděla jsem, že bych tě zklamala.

Zdroj: Shutterstock.com Ten kluk, co nehodu zavinil, byl možná také na tom večírku jako já, ale on pil a sedl za volant. Já nepila, a přesto tady umírám. Proč jsou lidé tak nezodpovědní? Neuvědomují si, že mohou někoho zabít? Maminko, moc to bolí. To není fér, já nic špatného neudělala. On do mě narazil!

Řekni bráškovi, aby neplakal a tatínkovi, aby byl silný. Proč tomu klukovi nikdo neřekl, aby nepil, když řídí, možná, kdyby to někdo udělal, tak bych tu neumírala. Mohla jsem žít! Dýchá se mi stále hůř a hůř. Maminko, dříve než odejdu, chci ti říct, že se moc bojím, nechci umřít, nejsem na to ještě připravená. Tak moc bych tě chtěla ještě obejmout, mami. Vždy si u mě byla, když jsem tě potřebovala. Maminko neplač, když odejdu. 

Maminko, prosím, proč mám umřít, když jsem tě poslechla a udělala vše, jak jsem slíbila, neřídila jsem opilá, tak proč? Proč musím umřít já a ne on?"

Tento dopis napsaný dívkou mamince stojí opravdu za přečtení. Takováto nehoda může potkat vás nebo i vaše děti. 

Autor:
Publikováno: 3. 10. 2019 10:04 Nahlásit obsah