Kanadský taxikář zachránil na rušné křižovatce kachnu s kachňaty: Šlo o hrdinský čin, nebo obecné ohrožení?

Kanadský taxikář zachránil na rušné křižovatce kachnu s kachňaty: Šlo o hrdinský čin, nebo obecné ohrožení? Zdroj: Shutterstock.com

Životním prostorem divokých zvířat je odedávna příroda. Některá z nich však ztrácejí zábrany a stále častěji se stahují do měst. Dojemné setkání zažil i taxikář Urga Adunga, který na rušné křižovatce v kanadské Calgary spatřil kachnu s devíti káčátky. Tento muž neváhal ani minutu, ihned zastavil a kachní rodinu zachránil před jistou smrtí.

Kanadský taxikář Urga Adunga je podle některých lidí hrdinou a ochráncem přírody. Druzí jej obviňují z toho, že na křižovatce v centru Calgary výrazně narušil bezpečnost provozu. Jak k celé věci došlo?

Tento muž projížděl v odpoledních hodinách svou obvyklou trasu. Když zastavil na světelně značené křižovatce, všiml si roztomilé kachní rodinky, která zůstala bezradně uvězněná na silnici. Urga Adunga neváhal, zapnul na autě výstražná světla a následně ze svého taxíku vystoupil, aby kachnám pomohl.

Zdroj: Shareably.net Během záchranné mise, kdy se snažil odchytit kachnu i se všemi kachňaty, mu přispěchali na pomoci i další řidiči. Někteří z nich se snažili řídit dopravu, jiní zase pomáhali Urgovi odchytávat kachny.

„Šlo mi o to dostat ta nebohá zvířata do bezpečí. Když jsem vystoupil ze svého taxíku, mávl jsem na další řidiče, aby zastavili. Někteří z nich poté řídili dopravu, jiní mi kachnu s kachňaty pomohli dostat do mého auta,“ popisuje kanadský taxikář.

Zdroj: Thedodo.com

Tento muž posléze přejel s kachní rodinou k nedaleké řece a kachnu s devíti kachňaty vypustil do vody. „Byl to úžasný zážitek a jsem rád, že jsem mohl takto posloužit,“ dodal Urgo Adunga.

Na přístup kanadského taxikáře pozitivně reagoval také jeho zaměstnavatel, a to společnost Checker Yellow Cabs. „Jako lidé jsme zodpovědní za ochranu zvířat, přírody a životního prostředí. Přístupu našeho zaměstnance velmi fandíme a v případě záchrany dalších zvířat jej budete podporovat i nadále,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

Tento příběh však není pouze o ochraně přírody. V záplavě špatných zpráv nám dokazuje, že ve světě stále existuje dobro a že v případě potřeby nám pomocnou ruku rádi podají také úplně cizí lidé. Když jde o dobrou věc, dokážou své síly spojit (skoro) všichni.

Autor:
Publikováno: 13. 8. 2019 10:26 Nahlásit obsah